به روز شده در: ۰۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸
به همت پایگاه شهید دوران شیراز، آتش‌سوزی گسترده در کوه کیلاق شهرستان فراشبند در استان فارس، طی سه روز و با موفقیت مهار شد.
کد خبر: ۳۵۰۰۹۰
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴ - 12June 2019

اجرای ۹۶ سورتی پرواز نهاجا برای مهار آتش سوزی استان فارسبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، آتش‌سوزی در کوه کیلاق شهرستان فراشبند از ساعت ۲۰ مورخ ۹ خرداد ۱۳۹۸ در ارتفاعات شهرستان فراشبند از توابع استان فارس آغاز شد و با توجه به حجم گسترده حریق در نقاط بالادست و سخت‌گذر این شهرستان، با درخواست مدیرکل بحران استان فارس از پایگاه شهید دوران شیراز مبنی بر کمک رسانی به‌منظور مقابله با این آتش سوزی، بالگرد این پایگاه متشکل از کارشناسان به جهت برآورد میزان حریق و شناسایی منطقه به محل اعزام شد.

در اولین اقدام، با چندین ساعت مداومت پروازی، تعداد ۶۰ نفر از بومیان ساکن به مناطق امن منتقل شدند و پس از آن از ظرفیت پروازی پایگاه شهید دوران نهاجا برای انتقال اقلام خوراکی و آب شرب سالم به منطقه درگیر، استفاده شد.

در عین حال با توجه به مفقودی هفت نفر از ساکنین مناطق درگیر آتش، بالگرد‌های نهاجا با تجسس به منظور یافتن این افراد، سرانجام موفق شدند که شش نفر از این افراد را یافته و به خانواده‌هایشان بازگردانند.

در طول مدت سه روز جدال با آتش، نیروی هوایی و پایگاه شهید دوران با جابجایی نیرو‌های امدادگر بسیجی، سپاهی و ارتشی به مناطق درگیر، نقش مهمی را در جلوگیری از تسری آتش به سایر مناطق همجوار ایفا کرد.

در مجموع پایگاه شهید دوران نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این ماموریت ۹۶ سورتی پرواز انجام داد و ۲۹۸ نفر و سه هزار و ۲۰۰ کیلوگرم بار و اقلام حیاتی را جابجا کرد.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار